RS XC28 TK Coil після удару

Аватар користувача
Demas
* *
Повідомлень: 184
З нами з: 29.10.11 16:22
Стать: чол

RS XC28 TK Coil після удару

Повідомлення Demas » 17.5.15 17:55

Шановні власники таких вилок, хто розбирав і уявляє що там всередині, підкажіть хто може. (писав і іншій темі про такі вилки не отримав відповіді)
Отже моя вилка потрапила в яму на дорозі і з ударом в кінці стиснулась. Після цього почав помічати стук при підстрибуванні в момент повного випрямлення.
Сьогодні розібрав вилку.
В нозі з пружинами рідкого масла не виявлено. А з правої для райдера штанини там де локаут одразу витекло на вигляд до 50мл рідкого масла. При подальшому розбиранні вже трохи більша кількість витекла із демпфера (сподіваюсь правильно назвав, всередині ноги).
Огляд дефектів не показав (лише не співпадіння з картинкою з інструкції, опишу нижче) тому вилка була зібрана згідно з мануалом на відео і пдф з офсайту.

І ось головне. В банці, куди зливалось масло зі штанини, знайшов шматочки білого пластику, з яких складається кільце із зовнішнім діаметром до 1см приблизно.
Ось тут https://sram-cdn-pull-zone-gsdesign.net ... _rev_a.pdf
креслення на сторінці 12 поз.2 показано два кільця. Одне більше у мене є чорне, пластикове, просто вкладене ніяк не фіксується, другого не було, підозрюю, це його уламки я знайшов? Чи це відламані зубці від нижньої деталі поз.10,11?
На тому ж малюнку нижня деталь поз.10,11 просто виходить білими пластиковими зубцями із ноги і теж ніяк не фіксувалась.
Ця деталь повинна кріпитись на виході із ноги? Масло із ноги в цьому місці могло витекти в штанину?
Чи правильно я зрозумів, що це за білі шматочки пластику? Чи могло складання вилки до такого призвести?
Може у когось є інший діагноз для цього випадку?

І головне, що з цим тепер робити, в сервіс-кітах, що продаються, таких запчастин не бачу, чи десь є?

Дуже дякую за будь-що корисне.

Фото уламків
Зображення

Аватар користувача
Demas
* *
Повідомлень: 184
З нами з: 29.10.11 16:22
Стать: чол

Re: RS XC28 TK Coil після удару

Повідомлення Demas » 17.5.15 20:56

Здається, за допомогою відео на Ютюбі проблема таки визначена
Зображення
вказане червоною стрілкою чорне кільце на відео зафіксоване білими зубцями, а у мене вільно лежало. І уламки це, мабуть, відламані зубці.
Зображення
Власне проблема тепер в пошуку запчастин. :help Підкажіть хто що може, в пп якщо не можна на форумі.

VazarS
* * * * *
Повідомлень: 1283
З нами з: 17.9.12 13:43
Стать: чол
Звідки: Kiev/Brovary

Re: RS XC28 TK Coil після удару

Повідомлення VazarS » 17.5.15 22:06

Официалы рокшокса - БПС возле речвокзала, торбить на предмет наличия/заказа запчасти их стоит в первую очередь. У остальных такое колечко в наличии может быть только случайно.

Аватар користувача
Demas
* *
Повідомлень: 184
З нами з: 29.10.11 16:22
Стать: чол

Re: RS XC28 TK Coil після удару

Повідомлення Demas » 19.5.15 19:48

Дякую за пораду. Поки що електронне листування з іншим магазином-майстернею показало, що вказана деталь продається лише в комплекті масляного демпфера, що коштує близько 30 євро.
Але, на щастя, нова деталь вже замовлена у знайомого велосипедиста знайомого веломайстра знайомого токаря. Як виявилось, така проблема виникла не вперше. І зробити все можна значно надійніше і на порядок дешевше.

Аватар користувача
Trion
*********
Повідомлень: 7465
З нами з: 26.2.05 17:42
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: RS XC28 TK Coil після удару

Повідомлення Trion » 19.5.15 20:14

В своё время выточил эту сломанную пластиковую деталь из бронзы. Вместо клипсы гаечка на мелкой резьбе.
По цене оказалось дешевле, чем покупать оригинал.

Аватар користувача
Demas
* *
Повідомлень: 184
З нами з: 29.10.11 16:22
Стать: чол

Re: RS XC28 TK Coil після удару

Повідомлення Demas » 21.5.15 22:01

... Вместо клипсы гаечка на мелкой резьбе.
...
А у мене люмінь. І що заважало виробнику таке зробити...
Тепер думаю як закріпити гайку від розкручування при відсутності спец. засобу. Поки надумав щось на різьбу намотати типу паклі, змоченої у фарбі (в промисловості широко практикується як ущільнення). Чи просто фарбу на різьбу капнути.
Хоча скільки коштує той фіксатор для різьби ще не знаю...

І ще одне питання з'явилось. Чим фіксується ручка регулювання відскоку? Там просто шестигранник, що знизу вставляється в шестигранне гніздо. Видно, що було чимось намазане, але воно висохло і вже тримати, мабуть, не буде.

Аватар користувача
Trion
*********
Повідомлень: 7465
З нами з: 26.2.05 17:42
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: RS XC28 TK Coil після удару

Повідомлення Trion » 21.5.15 22:29

Там нельзя жестко крепить, эта втулочка в ноге должна иметь запас куда шевелиться, подстраивась под ход штока, который все равно немного люфтит из-за зазоров в башингах и т.д. Тем более, нога - это штамповка и торец на 99% не является строго перпендикулярным её оси. При жёсткой фиксации будет перекос и ускоренный износ штока. Первый признак - собираете и чувствуете, что вилка будучи смазанной подклинивает. Вы ведь и сами видели, что на родной пластиковой втулке не резьба, а простое фиксирующее колечко, из-за чего оно сидит в ноге, но не закреплено в ней жёстко.
Сама втулка уплотнена сальниками снаружи (контакт с внутренней поверхностью ноги) и внутри (уплотняется сам шток) и там проблем не возникает.
Под гайку я подкладывал маслостойкую резину (можно взять о-ринг, если плотно сядет на втулку) и уже так прикручивал. Получается нежёсткая фиксация, в то же время ничего не болтается. Фиксировал супеклеем.
Чим фіксується ручка регулювання відскоку?
Силой трения о резиновое колечко. Киев, Фрунзе 69, Галподшипник, там этих колец навалом.
В вилку, кстати, скупался там же, заодно взяв все соседние размеры чтобы точно попасть в размер, за цену одного колечка в веломагазе там набрать можно штук 20.

Аватар користувача
Demas
* *
Повідомлень: 184
З нами з: 29.10.11 16:22
Стать: чол

Re: RS XC28 TK Coil після удару

Повідомлення Demas » 21.5.15 22:59

...Под гайку я подкладывал маслостойкую резину (можно взять о-ринг, если плотно сядет на втулку) и уже так прикручивал. Получается нежёсткая фиксация, в то же время ничего не болтается. Фиксировал супеклеем...
А це мисля. Думав під гайку поставити рідне пластикове кільце, але зробити ті ж розміри із гуми - і люфтити є куди і від розкручування буде утримувати і при ударі амортизація. :good:

І за координати гумок дякую, але не в Києві знаходжусь, "будем искать(с)" .


Повернутись до “Вилки и амортизатори”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей