14.10.2006 Чернобыль !!!!!Отмена!!!!!!

Велосипед це не просто засіб пересування. Велотуризм та велопоходи вихідного дня дозволяють нам зміцнити здоров'я і заглянути за обрій ...змінити життя.
Аватар користувача
Jarry Mouse
*
Повідомлень: 9
З нами з: 24.11.06 17:32
Стать: чол
Звідки: Київ

Повідомлення Jarry Mouse » 29.1.07 10:33

Я їздив таким чином:
http://www.zerkalo-nedeli.com/nn/show/572/51758/
Нічого не платив, жили ми в Чорнобилі в общазі. Годувалися своїми продуктами - повну "Газель" напхали хліба з салом і кухаря свого прихопили. Вода в Чорнобильскому водогоні джерельна, можна пити спокійно. Те, що вахтовики живуть у покинутих хатах - "Комсомольська правда" збрехала наполовину. Місто частково п'ятиповерхове, от ці будинки й переробили під общаги для вахтовиків. Приватний сектор на 80% зруйнований, там подекуди господарі вернулися й живуть. У колишній школі - поліклініка. Кілька магазинів, аптека, пошта, типографія. Навіть будинок культури діючий є з музеєм. Машин дуже мало, людей мало, ніякої реклами, тихо й спокійно. Міський парк гарний і прибраний, навіть дерева побілені, пам'ятник Леніну, все як тридцять років тому, нічого не змінилося. Є діюча церква - Іллінська, на пагорбі над Прип'яттю. Два узвози до Прип'яті, свій Поділ там теж є.

Чи пустять з великами - питання. Але з нами були люди на своїх київських "жигулях" - пустили без проблем. На виході в Дитятках вся техніка і люди проходять через сканер на предмет забруднення.
Іще таке про колеса. Гума не набирає радіації. Я після кількагодинних походеньок по найбрудніших селах просив дозиметриста поміряти собі кроси. На підошвах - 8-9 мкРг/год, або майже нічого на них не було. У Києві на Хрещатику - 30 мкРг/год (граніт фонить на сталінках). Прилади в дозиметристів серйозні - армійські радіометри з датчиком на штанзі. Міряють альфу, бету й гамму, проходять вивірку щопівроку. Якось раз (у Красному, де розграбована церква) одна жіночка з наших знайшла мальованого настінного килимка. Брала руками без рукавиць, згорнула - і в торбу. Приїхали в Чорнобиль, виклилкали дозиметриста, а там - 2000 мкРг бета. Трохи стрьомно було, ну що ж... Бета крізь одяг і підошви не пробиває, піднімається на 20 см над забруденним предметом, поширюється з пилюкою. Висновок - не хапати що попало в голі руки, не пилити. В гумових рукавичках і респіраторі можна, вже не так страшно. Альфа лишилася, кажуть тільки на могильниках і в зв'язаному вигляді в дереві, траві. Через це не можна палити вогнища. Проти гамми нічого не допомагає - пробиває все, як рентгенівські промені. Та це вони і є, власне. Воно там назавжди. А бета постійно мігрує з пилюкою і водою. Все одно боятися не слід, смертельної, навіть просто шкідливої дози там вхопити важко. Це мабуть треба на пузі лазити навколо саркофага кілька днів. Це моє ноу-хау для самогубців :)) Місцева публіка вже не боїться нічого. Ловлять рибу у Прип'яті - а шо - каже - стронцій все одно в кістках накопичується, я ж їх не їстиму...

Аватар користувача
Jarry Mouse
*
Повідомлень: 9
З нами з: 24.11.06 17:32
Стать: чол
Звідки: Київ

Повідомлення Jarry Mouse » 29.1.07 10:37

Забув написати - мобільний зв'язок є майже скрізь, навіть у найглухіших селах ловить Київстар і ЮМС.

Аватар користувача
has
* * *
Повідомлень: 426
З нами з: 10.4.06 15:28
Стать: чол
Звідки: Kyiv

Повідомлення has » 29.1.07 10:47

о. дякю
в принципі, все шо хотів дізнався

Нітро
а я если надумаю таки поехать, то вел туда брать не бу - гы! себя не так жало %)
Востаннє редагувалось 29.1.07 11:01 користувачем has, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
Nitro
новичок
новичок
Повідомлень: 2298
З нами з: 31.12.02 20:50
Стать: чол
Звідки: Kieff

Повідомлення Nitro » 29.1.07 10:49

Ну так просто поехать посмотреть это проблем вообще никаких - экскурсия за деньги, или пропуск через знакомых... такое... А вот быть первым триалистом в Чернобыле - это реально круто было бы... ;)
"Делать или не делать. Пытаться не надо."(с) Йода, учитель Джедай.

Аватар користувача
Red
*
Повідомлень: 12
З нами з: 23.6.06 21:31
Стать: жін
Звідки: Киев

Повідомлення Red » 29.1.07 12:32

Может это и интересно смотреть на мертвый город,села и поселки,на остатки той жизни,которая еще где-то теплится...может кто-то и получает от этого кайф,но не думаю,что таких будет много,т.к. те,кто знает,что такое беда,потери,болезни,горе,вряд ли захотят посмотреть им снова в лицо

Аватар користувача
Nitro
новичок
новичок
Повідомлень: 2298
З нами з: 31.12.02 20:50
Стать: чол
Звідки: Kieff

Повідомлення Nitro » 29.1.07 12:34

Может это и интересно смотреть на мертвый город,села и поселки,на остатки той жизни,которая еще где-то теплится...может кто-то и получает от этого кайф,но не думаю,что таких будет много,т.к. те,кто знает,что такое беда,потери,болезни,горе,вряд ли захотят посмотреть им снова в лицо
Я что-то не понимаю смысл... Ведь никто никого никуда не тащит. Не хочешь ехать - не едь, проигнорь тему да и все. Все просто вроде как. Зачем эти предупреждения и взывания к моральности или каким-то другим чувствам... Вот хочет человек спрыгнуть с крыши - в детстве всех учили, что за ним прыгать не надо! })
"Делать или не делать. Пытаться не надо."(с) Йода, учитель Джедай.

Аватар користувача
Jarry Mouse
*
Повідомлень: 9
З нами з: 24.11.06 17:32
Стать: чол
Звідки: Київ

Повідомлення Jarry Mouse » 29.1.07 15:18

Хотів написати коротко, блін, знову розігнався, вибачте вже.

Не хочу нікого лякати й агітувати, але маю 3 думки після зони.

1. Є розуміння того, що під саркофагом лишилося 95% лайна, що може засмердіти півматерика - від Кольського півострова до Сінайського і від Ірландії до Уралу. І що Київ, з усім його баблом і мерседесами запросто може зникнути з лиця землі за якихось три дні. Буде, як у Прип'яті. Непогано раз побачити наслідки, щоб це зрозуміти. І дикі свині будуть перекопувати Хрещатик, як зараз перекопують Чорнобиль.

2. Починаєш доганяти цинізм деяких діячів, що зробили з ЧАЕС розмінну монету у політичній грі. Це стосується не лише наших, а й закордонних ревнителів екології, "безпеки" по-європейськи, "європейських стандартів" і т.д. Зупиняти три блоки ЧАЕС не було ніякого сенсу. Хай би собі працювали далі, як працюють Курська АЕС чи Ленінградська АЕС на реакторах РБМК і виробляли б свій ресурс. Тепер маємо мільярди збитків, а хтось поклав у кишеню добрий шмат. А уряд шукає мільярд на "розборку" саркофага. Їм той мільярд не допоможе. І жодна міжнародна організація чи спонсор теж не допоможуть. Бо ні за які бабки людина не піде туди, де 250 тон лайна, що має 3000 рентген, щоб потім повільно й болісно заживо розкладатися на лікарняному ліжку. А по-іншому ніяк. Тільки люди можуть там щось змінити. І чим далі будемо ховати голову в пісок, тим імовірніше, що на ЧАЕС будуть нові жертви.

3. Рух велосипедистів у Києві, я думаю, достатньо потужний, щоб звернути на себе хоч якусь увагу. Акція під Генпрокуратурою це підтвердила. Думаю, їхній час ще прийде. Бо це люди легкі на підйом і фізично витривалі, велик дає можливість проїхати будь-куди. І для зони ще щось можна зробити, це зовсім нескладно. Бо люди почали забувати, а це поганий симптом.

Аватар користувача
Red
*
Повідомлень: 12
З нами з: 23.6.06 21:31
Стать: жін
Звідки: Киев

Повідомлення Red » 30.1.07 17:38

Да,міняти щось потрібно.Але все починається з малого,і відповідно виникає просте питання to Jarry Mouse:друже,для того,щоб вести відверті бесіди з друзями,треба спочатку хоча б відкрити своє обличчя.а то немає ні фото,ні аватару,ні чим цікавишся... :gerl:

Аватар користувача
Jarry Mouse
*
Повідомлень: 9
З нами з: 24.11.06 17:32
Стать: чол
Звідки: Київ

Повідомлення Jarry Mouse » 30.1.07 18:42

Сказано-зроблено

Аватар користувача
-=JK=-
* * * *
Повідомлень: 534
З нами з: 31.3.05 21:53
Стать: чол
Звідки: Киев-Одесса-РАЭС

Повідомлення -=JK=- » 30.1.07 19:53

По зоне ЗАПРЕЩЕНО длительное перемещение на своих двоих и на веле.
Разрешено только на авто.
Вел туда тащить не имеет смысла вообще!
Тк если смотреть город то пешком дня хватит с головой и вел только мешать будет. Город не большой. По самой зоне не очень интересно разве что поглазеть на могилы разрушеных сел и девственную природу. Сам там был в 2004 правда я город немного помню тк там жил.... И вас никто не пустит без сопровождения ! Нас пустили т;)
С экскурсоводом это проезд автобусом немного по городу + прогулка очень короткая в центре. Не интересно.
А самому полазить в волю по городу посмотреть на свое жилье поглядеть что там осталось... очень сумбурные и смешаные переживания...
Мирный атом в каждый дом!

Аватар користувача
Wityk
*********
Повідомлень: 8888
З нами з: 3.3.06 17:39
Стать: чол
Звідки: DE405/LE405

Повідомлення Wityk » 30.1.07 20:51

Велы после поездки поставить соседям под стенку.
Или оставить на улице, а какой нибудь злоумышленник сопрёт и этим будет наказан.

Извиняйте за чёрный юмор.
Я хотел использовать один мозг. Два мозга, пожалуй, ещё лучше.
Фантомас.

Аватар користувача
-=JK=-
* * * *
Повідомлень: 534
З нами з: 31.3.05 21:53
Стать: чол
Звідки: Киев-Одесса-РАЭС

Повідомлення -=JK=- » 30.1.07 22:53

Велы после поездки поставить соседям под стенку.
Или оставить на улице, а какой нибудь злоумышленник сопрёт и этим будет наказан.

Извиняйте за чёрный юмор.
Вот вроде взрослый человек а пишем такую фигню!
Или я юмара не понял?
Единственное что ВОЗМОЖНО будет "грязным" и "фонить" так это покрышки! Именно по этому ограничен опередвижение пешком и минимизируется автотрафик. Вообщем читаем НРБУ.

ПС: модераторам поскипайте и перенсите тему в болтушку или экологию! Тут уже ничего общего нет с покатушками!
Мирный атом в каждый дом!

Аватар користувача
Wityk
*********
Повідомлень: 8888
З нами з: 3.3.06 17:39
Стать: чол
Звідки: DE405/LE405

Повідомлення Wityk » 31.1.07 11:15

Радиация - это не фигня, даже, как говорят, незначительно отличающийся от природного фона. Короче, снимайте покрышки ещё там в зоне, и едте в Киев на других.
За стенкой, например, может жить беременная женщина.
А может быть, какой нибудь умник за стенкой притащил и поставил какую-нибудь фигню из зоны? А я и не знаю, откуда, например, у меня появилась аллергия на солнечные лучи. Можно только догадываться, и строить предположения.
П.С. вот уже четыре года, вроде как залечил, а денег сколько ушло!
Харе лазить в зону, будьте взрослыми.

Для справки: аллергия, любая - сбои в работе имуносистемы, т.е. имуносистема принимает обычное природное воздействие на организм как чужеродное, враждебное и "бъёт тревогу" аж вплоть иногда до анафелактического шока со смертельным исходом.
Я хотел использовать один мозг. Два мозга, пожалуй, ещё лучше.
Фантомас.

Аватар користувача
Jarry Mouse
*
Повідомлень: 9
З нами з: 24.11.06 17:32
Стать: чол
Звідки: Київ

Повідомлення Jarry Mouse » 31.1.07 18:00

Я б порадив вам придбати портативний дозиметр для вимірювання гамма і бета випромінювання. Поміряти всі кутки у власній квартирі, чи там, де ви часто буваєте. Купуєте щось на базарі - поміряйте, це кілька секунд. Жити вам буде набагато спокійніше. Купити можна ось тут: http://www.comfortshop.com.ua/index.php?categoryID=518

Як розбагатію, обов'язково собі придбаю. Бо діти в хаті.

Аватар користувача
Wityk
*********
Повідомлень: 8888
З нами з: 3.3.06 17:39
Стать: чол
Звідки: DE405/LE405

Повідомлення Wityk » 1.2.07 10:34

Вот как раз с дозиметром будет гораздо неспокойнее. :smt120
Если он правильно показывает.

И потом, дозиметр не избавляет от загрязнения.

Не подумайте, я не паникёр. Тем более поднимать панику поздно да и безполезно.
Я хотел использовать один мозг. Два мозга, пожалуй, ещё лучше.
Фантомас.


Повернутись до “Покатушки ( покатеньки)”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 15 гостей